Bastian Buus mag nu terecht het #1 op zijn Porsche dragen want hij heeft vandaag het kampioenschap van de Porsche Mobil1 Supercup op zijn naam weten te schrijven. Harry King won de wedstrijd en weerhield Larry ten Voorde de meeste punten binnen te halen waarmee hij zich kampioen had mogen noemen. Simone Iaquinta mocht als derde mee naar het podium nadat hij het gevecht met Harri Jones wist te winnen.
Na de opwarmronde stelden de rijders van de Porsche Mobil1 Supercup zich op voor de laatste ronde van het jaar. Na het doven van het rode licht is iedereen goed weg en weet Harry King de leiding in handen te houden. Larry ten Voorde weet de derde plaats in handen te nemen en even daarna kwam hij door op een tweede plaats.
En dan begint de ellende. Diverse rijders tikken hard tegen elkaar en daarvan is o.a. Bastian Buus de dupe. Hij spint en valt terug naar p27 nadat hij de wagen niet aan de praat krijgt en als het dan toch lukt moet hij dus alles geven wat er in hem zit om zo ver mogelijk naar voren te komen.
De safetycar wordt ingezet en Larry ten Voorde heeft de aansluiting gevonden op King en zal er alles voor inzetten om die eerste plaats van King in te nemen. In eerste instantie, nadat de safetycar de baan heeft verlaten, verliest Ten Voorde de aansluiting met King maar niet veel later zit hij weer op de achterbumper van de Engelsman. Dan gaat King wijd en komt een stukje in de grindbak maar kan door zonder dat Ten Voorde hem in kan halen.
Simone Iaquinta heeft de aansluiting gevonden bij Harri Jones en samen vechten ze voor de derde plaats die uiteindelijk ten deel valt aan Iaquinta die daarmee zijn eerste podium pakt. Maar vooraan zijn King en Ten Voorde nog steeds met elkaar in gevecht voor die felbegeerde eerste plaats.
Buus en Jaap van Lagen komen met elkaar in aanraking waarbij Buus door de wedstrijdleiding wordt aangewezen als schuldige en 3 seconden straf krijgt. Problemen voor H. van Eijndhoven als hij pech krijgt met zijn Porsche en zich een weg weet te vinden door een lint van Porsches maar gelukkig iedereen weet te ontwijken. Helaas is zijn race wel over.
Voor in het veld gaat de wedstrijd nog steeds door en weet King de leiding vast te houden voor Ten Voorde en Simone Iaquinta. Buus wordt ondanks zijn straf 13de en krijgt hierdoor geen punten. Ten Voorde krijgt er 20 punten bij en komt dan op de tweede plaats in het kampioenschap binnen op 2 punten verschil met Bastian Buus die zich daarmee kampioen 2023 mag noemen.
Morris Schuring wordt vijfde terwijl Ghislain Cordeel als achtste wordt afgevlagd. In alle melee weet Jaap van Lagen een 12de plaatst te behalen terwijl Michael Verhagen een keurige 14de plaats weet te scoren. Huub van Eijndhoven, Lucas Groeneveld en Loek Hartog vallen uit.
Uitslag race Porsche Mobil 1 Supercup Monza
01. H. King
02. L. ten Voorde. +0.432
03. S. Iaquinta. +3.589
04. H. Jones. +3.848
05. M. Schuring. +4.056
06. A. Fach. +4.747
07. G. Amati. +7.007
08. G. Cordeel. +8.047
09. T. Glock. +8.714
10. K. Masters. +9.154
11. J. Honkavuori. +11.404
12. J. van Lagen. +11.987
13. B. Buus. +13.937
14. M. Verhagen. +14.443
15. Y. Baltas. +15.335
16. G. Burton. +15.374
17. R. Vukov. +15.455
18. B. Mardini. +16.370
19. A. Schwarzer. +16.632
20. R. Lindland. +18.058
21. P. Hegglin. +22.801
Uitgevallen:
22. G. Quaresmini. +2 ronden
23. H. van Eijndhoven. +3 ronden
24. J. Lorenzo. +3 ronden
25. M. Klein. +7 ronden
26. L. Groeneveld. +7 ronden
27. A. Ghiretti. +9 ronden
28. B. Paque. +12 ronden
29. D. Boccolacci. +13 ronden
30. L. Hartog. +13 ronden
Foto: Lechner Racing