Van 12 tot en met 14 juni is Circuit Park Zandvoort opnieuw gastheer voor de Tango Masters of Formula 3, één van de belangrijkste autosportevenementen van het seizoen in ons land. Na een afwezigheid van twee jaar keren de Masters of Formula 3 weer terug op Circuit Park Zandvoort, waar het evenement in 1991 voor de eerste maal werd georganiseerd. Ook de negentiende editie belooft volop spektakel.



De modus is bekend: tijdens de Tango Masters of Formula 3 komen de beste rijders uit de Formule 3 Euro Serie en het Brits Formule 3-kampioenschap tegen elkaar in actie. Ze strijden om de prestigieuze titel van de beste Formule 3-rijder van Europa. In het verleden wisten coureurs als David Coulthard, Jos Verstappen, Tom Coronel, Christian Klien en Lewis Hamilton de race al te winnen. Velen van hen stootten uiteindelijk door naar de Formule 1 en wisten door hun succes bij de Masters de aandacht van de teambazen in de hoogste divisie van de autosport al op zich te vestigen.

Twee Nederlanders aan de start
Dit jaar staan er met Henki Waldschmidt, Renger van der Zande twee Nederlandse coureurs aan de start van de Masters. Waldschmidt en Van der Zande reden ook vorig jaar al tijdens de Masters, die toen werden verreden in het Belgische Zolder. "Dit wordt een supergaaf weekend. Ik heb er enorm veel zin in. En onze nieuwe slogan 'Fun is everything' inspireert me alles uit de kast te gooien. Zondagmiddag weten we meer. Have fun, enjoy the moment, zou ik zeggen", aldus Renger van der Zande.

De Masters-winnaar van vorig jaar, de Fransman Jules Bianchi, is er ook dit jaar weer bij om zijn titel te verdedigen. Een redelijk uniek feit, want dat gebeurde slechts twee keer eerder. Fabio Carbone, de winnaar van 2002, kwam het jaar erna terug en ook de winnaar van 2007, de Duitser Nico Hülkenberg, probeerde een jaar later zijn titel te verdedigen. Tot nu toe is het echter nog geen enkele rijder gelukt om de Masters tweemaal te winnen. Ook voor Bianchi wordt dat lastig, want hij krijgt te maken met sterke concurrentie, bestaande uit 35 opponenten afkomstig uit negentien verschillende landen.

Formula BMW Europe voor het eerst op Zandvoort
De Formule 3 staat in het middelpunt, maar is zeker niet de enige klasse die tijdens de Tango Masters of Formula 3 in actie komt. Zo is ook de Formula BMW Europe voor de eerste maal te gast op Circuit Park Zandvoort. De formulewagenklasse, die normaliter vooral in het voorprogramma van de Europese Formule 1-Grands Prix rijdt, is bedoeld voor jonge rijders die hun eerste stappen zetten in de autosport. Er zijn twee Nederlanders actief in het internationale startveld: Robin Frijns en Jack te Braak. Andere ambitieuze jonge rijders, en ook een aantal routiniers, komen in actie in de Formule Ford, een klasse die al ruim veertig jaar een vaste waarde is in de autosport.

Ook de EuroBOSS-serie is tijdens de Tango Masters of Formula 3 te gast op Circuit Park Zandvoort. Liefhebbers weten wat dit betekent: Formule 1-auto’s van enkele jaren geleden en andere krachtige en spectaculaire formulewagens brengen heel wat vermogen op het asfalt. Dat kan ook worden gezegd van de Dutch Supercar Challenge met krachtpatsers als de Porsche 997 GT3 RS, Corvette Z06 GT3, V8 Star Passat en de imposante Marcos LM 600.

Het programma tijdens de Tango Masters of Formula 3 wordt afgerond door de Formido Swift Cup, de altijd spannende merkenraceklasse waarin beginnende toerwagenrijders en –rijdsters de fijne kneepjes van het racevak kunnen leren, en de BRL, de klasse met fraaie silhouet-toerwagens die ook altijd voor spannende races zorgt.

Drie dagen vol spektakel
Op vrijdag 12 juni zijn er vrije trainingen en kwalificaties voor een aantal klasses. Op zaterdag komt de Formule 3 voor de eerste keer in actie met een testsessie en in totaal vier kwalificatieheats, aangevuld met de eerste races van de Formule Ford, de Formido Swift Cup, de EuroBOSS en de Dutch Supercar Challenge. Op zondag is er vanaf 9.00 uur al een vol programma met in totaal tien races. De Formule 3-race is daarbij uiteraard het hoogtepunt, deze wedstrijd start om 14.00 uur en gaat over 25 ronden of een maximale tijdsduur van een uur.

Met Tango gratis naar de Masters
Tango staat als benzineleverancier bekend om haar slogan “iedereen goedkoper tanken”, waar kwalitatief hoogwaardige brandstof wordt aangeboden tegen gunstige prijzen. Speciaal voor de Tango Masters of Formula heeft Tango een cadeau voor alle automobilisten die bij een van de 112 Tango tankstations in Nederland tanken. Het tankbonnetje van elke tankbeurt van minimaal 25 liter is namelijk een tweede gratis toegangsbewijs voor de duinen waard tijdens de Tango Masters of Formula 3. Bij aankoop van een duinkaart aan de kassa’s van Circuit Park Zandvoort ontvangt men op vertoon van de tankbon een tweede duinkaart gratis. Actievoorwaarden en mogelijkheden tot het winnen van exclusieve VIP-kaarten zijn te vinden op de site van Tango.nl.

Overige toegangsbewijzen
Toegangskaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar via de website van Circuit Park Zandvoort (www.circuit-zandvoort.nl) of via het Ticket CallCentre (0900 – 9000 500). Een weekend-duinkaart kost € 20,00, waarbij kinderen tot 12 jaar, onder begeleiding van een volwassene, gratis toegang hebben. Een weekend-paddockkaart, met toegang tot het rennerskwartier, kost € 45,00. Kinderen tot 12 jaar, onder begeleiding van een volwassene, ontvangen vijftig procent korting op een paddockkaart. Uiteraard zijn toegangskaarten tijdens de Tango Masters of Formula 3 ook aan de circuitkassa’s verkrijgbaar.

Voorlopig Tijdschema Tango Masters of Formula 3
Vrijdag 12 juni 2009
09.00 - 09.30 Toerwagen Diesel Cup testing
09.40 - 10.10 Formido Swift Cup testing
10.20 - 10.50 Formula Ford testing
11.00 - 11.30 BRL testing
11.40 - 12.00 Toerwagen Diesel Cup qualifying
12.00 - 13.00 Lunchbreak
13.00 - 13.20 Formido Swift Cup qualifying
13.30 - 13.50 Formula Ford qualifying
14.00 - 14.25 Formula BMW EU testing
14.35 - 14.55 Dutch Supercar Challenge testing
15.15 - 16.55 Toerwagen Diesel Cup race 1, 100 min

Zaterdag 13 juni
08.25 - 08.45 Dutch Supercar Challenge testing
09:00 - 09:30 Tango F3 testing
09.45 - 10.05 EuroBOSS testing
10.20 - 10.40 Dutch Supercar Challenge qualifying
10.55 - 11.20 Formula BMW EU qualifying
11.35 - 12.05 Tango F3 odd timed qualifying
12.15 - 12.45 Tango F3 even timed qualifying
12.55 - 13.15 EuroBOSS qualifying
13.15 - 13.50 lunchbreak
13.50 - 14.10 BRL qualifying
14.25 - 14.50 Formula Ford race 1, 12 laps (max. 25 min)
15.05 - 15.25 Tango F3 group B timed qualifying
15.35 - 15.55 Tango F3 group A timed qualifying
16.10 - 16.40 Formido Swift Cup race 1, 12 laps (max. 30 min)
16.55 - 17.15 EuroBOSS race 1, 20 min.
17.30 - 18.30 Dutch Supercar Challenge race 1, 60 min + 1 lap.

Zondag 14 juni
08.55 - 09.20 Formula BMW EU race 1, 13 laps (max. 25 min)
09.35 - 10.25 Toerwagen Diesel Cup race 2, 50 min.
10.40 - 10.50 EuroBOSS warm-up
11.05 - 11.30 BRL race 1, 12 laps (max. 25 min)
11.45 - 12.10 Formula Ford race 2, 12 laps (max. 25 min)
12.25 - 12.55 Formido Swift Cup race 2, 12 laps (max. 30 min)
12.55 - 13.30 Demonstrations
13.40 - 14.00 Start procedure Tango Masters of F3
14.00 - 15.00 Tango Masters of F3 race, 25 laps (max. 60 min)
15.10 - 16.10 Dutch Supercar Challenge race 2, 60 min. + 1 lap.
16.25 - 16.50 Formula BMW EU race 2, 13 laps (max. 25 min)
17.05 - 17.25 EuroBOSS race 2, 20 min.
17.40 - 18.05 BRL race 2, 12 laps (max. 25 min)

Kijk voor het meest recente tijdschema van de Tango Masters of Formula 3 op www.circuit-zandvoort.nl 

Deelnemers Tango Masters of Formula 3
01. Jules Bianchi - FRA - ART Grand Prix - Dallara F308 Mercedes
02. Valtteri Bottas - FIN - ART Grand Prix - Dallara F308 Mercedes
03. Adrien Tambay - FRA - ART Grand Prix - Dallara F308 Mercedes
04. Esteban Gutierrez - MEX - ART Grand Prix - Dallara F308 Mercedes
05. Laurens Vanthoor - BEL - Carlin Motorsport - Dallara F308 Volkswagen
06. Daniel Ricciardo - AUS - Carlin Motorsport - Dallara F308 Volkswagen
07. Henry Arundel - GBR - Carlin Motorsport - Dallara F308 Volkswagen
08. Max Chilton - GBR - Carlin Motorsport - Dallara F308 Volkswagen
09. Samuele Buttarelli - ITA - Carlin Motorsport - Dallara F308 Volkswagen
10. Jake Rosenzweig - USA - Carlin Motorsport - Dallara F308 Volkswagen
11. Stefano Coletti - MON - Prema Powerteam - Dallara F308 Mercedes
12. Matteu Chinosi - ITA - Prema Powerteam - Dallara F308 Mercedes
14. Basil Shaaban - LEB - Prema Powerteam - Dallara F308 Mercedes
15. Victor Garcia - ESP - Fortec Motorsport - Dallara F308 Mercedes
16. Riki Christodoulou - GBR - Fortec Motorsport - Dallara F308 Mercedes
17. Jean Karl Vernay - FRA - Signature  - Dallara F308 Volkswagen
18. Mika Maki - FIN - Signature - Dallara F308 Volkswagen
20. Tiago Geronimi - BRA - Signature - Dallara F308 Volkswagen
21. Renger van der Zande - NED - Hitech Racing - Dallara F308 Mercedes
22. Walter Grubmuller - AUT - Hitech Racing - Dallara F308 Mercedes
23. Roberto Merhi - ESP - Manor Motorsport - Dallara F308 Mercedes
24. Pedro Enrique - BRA - Manor Motorsport - Dallara F308 Mercedes
25. Cesar Ramos - BRA - Manor Motorsport - Dallara F308 Mercedes
26. Jon Lancaster - GBR - Manor Motorsport - Dallara F308 Mercedes
27. Daisuke Nakajima - JPN - Räikkönen Robertson Racing - Dallara F308 Mercedes
28. Carlos Huertos - COL - Räikkönen Robertson Racing - Dallara F308 Mercedes
29. Sam Bird - GBR - Műcke Motorport - Dallara F308 Mercedes
30. Christian Vietoris - GER - Műcke Motorport - Dallara F308 Mercedes
31. Alexander Sims  - GBR - Műcke Motorport - Dallara F308 Mercedes
32. Marco Wittman - GER - Műcke Motorport - Dallara F308 Mercedes
33. Christopher Zanella - SUI - Motopark Academy - Dallara F308 Mercedes
34. Atte Mustonen - FIN - Motopark Academy - Dallara F308 Mercedes
35. Alexandre Marsoin - FRA - SG Formula - Dallara F308 Mercedes
36. Henkie Waldschmidt - NED - SG Formula - Dallara F308 Mercedes
37. Andres Caldarelli - ITA - SG Formula - Dallara F308 Mercedes
43. Daniel Zampieri - ITA - BVM/Target - Dallara F308 Honda

Tekst & Foto: PR

10570161
Vandaag
Gisteren
Deze week
Afgelopen week
Deze maand
Afgelopen maand
All days
358
7825
65818
10432803
227622
257487
10570161

Vrienden van NoSpeedLimits.nl

iCagenda - Calendar

ma di wo do vr za zo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Ga naar boven