Op maandag 9 april vinden op Circuit Park Zandvoort de Kruidvat Gillette Paasraces plaats. Traditioneel beleven de diverse nationale series uit het Dutch Power Pack hun openingsrace tijdens de Paasraces. Het sensationele familie evenement kent dan ook een zeer gevarieerd raceprogramma.

 

Tijdens het paasweekeinde verschijnen maar liefst zes raceklassen voor hun openingswedstrijden op het Zandvoortse asfalt. Een van de hoofdattracties is het HDI-Gerling Dutch GT Championship. De serie vormt sinds 2009 de eredivisie van de Nederlandse autorensport en kent in 2012 weer een grote delegatie van Nederlands snelste coureurs, gecombineerd met de sterkst gemotiveerde gentlemen-drivers. De line-up voor de Kruidvat Gillette Paasraces herbergt een indrukwekkende collectie van tot de verbeelding sprekende GT’s. Zo verschijnt de kampioensauto van vorig seizoen, de BMW M3 GT4 weer aan de start, net als de snelle Lotus Evora GT4. Natuurlijk mogen ook Amerikaanse krachtpatsers als de Chevrolet Corvette en Chevrolet Camaro niet op de startopstelling ontbreken. De competitie wordt dit jaar nog feller met nieuwkomers als de Nissan 370Z en Porsche 997 Cup GT4. Net als voorgaand seizoen staan er drie races per weekend op het programma.

Ook een van Nederlands meest spectaculaire merkencups komt in actie tijdens de Kruidvat Gillette Paasraces: de Dutch Renault Clio Cup. Alle ingrediënten lijken weer aanwezig voor een spannend raceseizoen. Zo telt de voorlopige inschrijflijst al bijna dertig deelnemers die de strijd om het kampioenschap zullen aangaan in de 210 pk sterke gelijkwaardige Renault Clio RS III Coupé. Naast een aantal nieuwe namen, zijn ook Clio-specialisten als Sebastiaan Bleekemolen, Robert van den Berg en Niels Langeveld weer van de partij. Het raceformat is aangepast naar twee wedstrijden van elk dertig minuten.

Jonge toerwagentalenten komen in actie in de Formido Swift Cup. Na vijf bijzonder succesvolle jaren, is de sensationele merkencup in een nieuw jasje gestoken. Belangrijkste wijziging is het strijdwapen in de felle merkencompetitie: de vernieuwde Suzuki Swift Sport. Niet alleen oogt deze racer niet een stuk stoerder, ook is de auto sneller dan zijn oudere broertje. Bij de Kruidvat Gillette Paasraces zullen de nodige nieuwe talenten het opnemen tegen de snelste rookies van het vorige seizoen. Met nog meer pk’s, een nog betere wegligging en daarmee snellere rondetijden, belooft het nieuwe seizoen alle vijf voorgaande spannende edities te gaan overtreffen.
 
Geheel volgens traditie, staat ook het Dutch Formula Ford Championship op het paas-menu. De formulewagenklasse, die al meer dan dertig jaar als bakermat functioneert voor beginnende formulewagen coureurs, heeft afscheid genomen van haar kampioen Joey van Splunteren. De competitie zal er echter niet minder sterk om zijn, want ook voor dit seizoen hebben een aantal serieuze debutanten zich ingeschreven voor de meest spannende eenzitters-competitie van Nederland. Met drie manches vol wervelende slipstreamgevechten kan het publiek zich opmaken voor een boeiend schouwspel.

Een andere attractie is het Dutch Radical Championship. Een bloedsnelle serie binnen het Dutch Power Pack met sportscar prototypes. De klasse, met louter gelijkwaardige Radical SR3-RS bolides is afgelopen seizoen gegroeid naar een volwaardig kampioenschap. Het raceschema voor de fraai gestroomlijnde sportscars telt twee races van elk vijftig minuten. Een extra competitie element is daarbij de verplichte pitstop, waarbij aantal equipes een rijderswissel zullen uitvoeren.

Tot slot wordt er nieuwsgierig uitgekeken naar het debuut van het Burando Production Open. Een nieuw kampioenschap wat open staat voor de meest uiteenlopende toerwagen en GT’s. Aan de start verschijnen bolides als de Alfa Romeo Giullietta en Citroën Saxo, maar ook snelheidsduivels als de Mercedes C-Klasse en de Norman Data Defense Systems BMW 123d Modified. Het raceformat telt een lange wedstrijd van 60 minuten, inclusief verplichte pitstop, gevolgd door twee sprintraces van elk 25 minuten.

Op zaterdag 7 april vinden alle kwalificaties plaats, gevolgd door de eerste races van het Burando Production Open, het Dutch Radical Championship, Formule Ford en de eerste sprintrace van het HDI-Gerling Dutch GT Championship. De eerste trainingssessie vangt aan om 9.00 uur. Tweede paasdag wordt een echte fun-dag voor het hele gezin, met meer dan acht wedstrijden op het programma, maar ook veel vermaak in het rennerskwartier met onder andere een Kruidvat & Gillette Stunt Area, waar het publiek een spectaculaire show te wachten staat. Daarnaast kunnen de jongste racefans klimmen en spelen in de Kruidvat & Gillette Family Zone, met diverse luchtkussens en speeltoestellen. Het programma start maandag 9 april om 9.00 uur.
 
Speciaal voor de Paasraces hebben Kruidvat en Gillette een publieksactie opgezet, waarbij gratis kaarten voor de races te verkrijgen zijn. Bij aankoop van artikelen uit de speciale Kruidvat actiefolder ontvangt men gratis duinkaarten voor de wedstrijden op maandag 9 april. Alle overige toegangsbewijzen zijn in de voorverkoop aan te schaffen bij een van de ruim 400 Primera winkels. Kaarten die besteld worden in de voorverkoop zijn goedkoper dan aan de kassa’s op het evenement zelf. Zo kost een weekend-duinkaart in de voorverkoop € 10,00, waarbij kinderen tot 12 jaar, onder begeleiding van een volwassene, gratis toegang hebben. Een weekend-paddockkaart, met toegang tot het rennerskwartier, kost in de voorverkoop € 30,00. Kinderen tot 12 jaar, onder begeleiding van een volwassene, ontvangen vijftig procent korting op een paddockkaart.

Programma:

Zaterdag 7 april 2012
09:00 - 09:20 Dutch Formula Ford Championship Qualifying
09:30 - 09:45 Dutch Radical Championship Qualifying 1
09:50 - 10:05 Dutch Radical Championship Qualifying 2
10:15 - 10:35 HDI-Gerling Dutch GT Championship Qualifying 1
10:50 - 11:10 HDI-Gerling Dutch GT Championship Qualifying 2
11:20 - 11:40 Burando Production Open Qualifying
11:50 - 12:10 Dutch Renault Clio Cup Qualifying
12:15 - 13:00 Break
13:10 - 13:28 Dutch Formula Ford Championship Race 1, 18 min.
13:45 - 14:05 Formido Swift Cup Qualifying
14:20 - 15:10 Dutch Radical Championship Race 1, 50 min.
15:25 - 15:50 HDI-Gerling Dutch GT Championship Race 1, 25 min.
16:05 - 17:05 Burando Production Open Race 1, 60 min.
17:20 - 17:38 Dutch Formula Ford Championship Race 2, 18 min.

Maandag 9 april 2012
09:00 - 09:30 Formido Swift Cup Race 1, 12 laps (max. 30 min)
09:45 - 10:15 Dutch Renault Clio Cup Race 1, 30 min.
10:30 - 10:55 HDI-Gerling Dutch GT Championship Race 2, 25 min.
11:10 - 12:00 Dutch Radical Championship Race 2, 50 min.
12:05 - 12:50 Pauze
13:00 - 13:18 Dutch Formula Ford Championship Race 3, 18 min.
13:35 - 14:05 Dutch Renault Clio Cup Race 2, 30 min.
14:20 - 14:50 Formido Swift Cup Race 2, 12 laps (max. 30 min)
15:00 - 15:30 Gridwalk
15:40 - 16:30 HDI-Gerling Dutch GT Championship Race 3, 50 min.
16:45 - 17:45 Burando Production Open Race 2 en 3, 25 min each.

Tekst: PR

9503979
Vandaag
Gisteren
Deze week
Afgelopen week
Deze maand
Afgelopen maand
All days
6318
10008
78350
9360657
227680
158014
9503979

Vrienden van NoSpeedLimits.nl

iCagenda - Calendar

ma di wo do vr za zo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Ga naar boven