Komend weekend staat hij dan weer voor de deur. De RTL GP Masters of Formula 3. Drie dagen zullen de diverse teams en rijders weer gaan strijden om de nodige punten mee naar huis te kunnen nemen. Een bijzonder sterk rijders veld van 38 wagens uit 18 landen zullen zich melden voor de start van de 18e editie van dit spektakel.   

Nico Hülkenberg van het ART Grand Prix team zal hier zijn titel komen verdedigen en zal er alles aan doen om zoveel mogelijk punten te scoren. Maar daarin is hij natuurlijk niet de enige. Veel grote namen kondigen zich aan dit komende weekend wat de strijd op de baan alleen maar spannender zal gaan maken. Natuurlijk zien wij ook Renger van der Zande aan de start verschijnen. “Als kleine jongen keek ik al naar de Masters of Formula 3 waar de beste coureurs en de beste teams uit heel Europe bij elkaar komen en strijden wie de snelste is. Om nu zlef tot het deelnemersveld te behoren is natuurlijk een heel bijzonder gevoel,” aldus Renger van der Zande die zeker een gooi naar de overwinning gaat doen.

Deelnemersveld Formule 3
Nico Hülkenberg (D) ART Grand Prix, James Jakes (GB) ART Grand Prix, Jon Lancaster (GB) ART Grand Prix, Jules Bianchi (F) ART Grand Prix, Franck Mailleux (F) Signature-Plus, Edoardo Mortara (I) Signature-Plus, Robert Wickens (CDN) Signature-Plus, Jean-Karl Vernay (F) Signature-Plus, Michael Devaney (IRL) Ultimate Motorsport, Ricardo Teixeira (AO) Ultimate Motorsport, Alistair Jackson (GB) Ultimate Motorsport, Mika Maki (FIN) Mücke Motorsport, Eric Janis (CZ) Mücke Motorsport, Christian Vietoris (D) Mücke Motorsport, Max Chilton (GB) Hitech Racing, Robert Merhi (E) Hitech Racing, Dani Clos (E) Prema Powerteam, Renger van der Zande (NL) Prema Powerteam, Stefano Coletti (MC) Prema Powerteam, Koudai Tsukakoshi (J) Manor Motorsport, Sam Bird (GB) Manor Motorsport, Niall Breen (IRL) Manor Motorsport, Kazuya Oshima (J) Manor Motorsport, Henkie Waldschmidt (NL) SG Formula, Jan Clairay (F) SG Formula, Daniel Ricciardo (AUS) SG Formula, Basil Shaaban (RL) HBR Motorsport, Daniel Campos-Hull (E) HBR Motorsport, Nick Tandy (GB) JTR, Henry Arundell (GB) Räikkönen Robertson Racing, Atte Mustonen (FIN) Räikkönen Robertson Racing, John Martin (AUS) Räikkönen Robertson Racing, Brendon Hartley (NZ) Carlin Motorsport, Jaime Alguersuari (E) Carlin Motorsport, Richard Philippe (F) Carlin Motorsport, Rodolfo Gonzalez (YV) Carlin Motorsport

Naast de Formule 3 komen er natuurlijk nog veel meer klassen aan bod. Zo zullen wij de Formido Swift Cup in actie zien en natuurlijk ook de Samsung BMW 130i Cup waarin Bas Schothorst aan de leiding gaat. Wij vroegen Bas wat hij verwacht van het komende weekend. “Ik verwacht dat het net als vorig jaar heel warm zal zijn. Dit betekend dat je voorzichtig moet zijn met het materiaal. Afgelopen twee jaar verliep het Zolder weekend voor mij erg slecht dus nu moet ik echt gaan scoren,” aldus Bas Schothorst.

In de Dunlop SportMaxx Clio Cup die op vrijdag al hun eerste race zullen gaan rijden hoopt Sheila Verschuur op een beter resultaat als in de afgelopen race op Assen. “Het weekend in Assen verliep niet helemaal zoals ik gehoopt had, dus ik ga er helemaal voor komend weekend in Assen,” aldus Sheila Verschuur. Daarnaast zien we natuurlijk ook de Toerwagen Diesel Cup, de Benelux Racing League, de Formule Ford en de NEC Formula Renault 2.0 op het circuit voor hun races.

Wil je naar dit evenement net over de grens dan kan je via de site van Circuit Park Zandvoort gratis kaarten downloaden. Met deze kaarten kan je vanaf de hoofdtribune alle actie volgen. Wil je echter meer dan kost een kaart die toegang geeft tot het rennerskwartier € 25,00. Hiermee kan je een kijkje nemen bij de teams en kan je met deze kaart ook op het pitdak de races volgen. Deze kaarten zijn alleen aan de kassa van het Circuit Zolder verkrijgbaar. Kinderen tot 14 jaar krijgen gratis toegang tot de paddock.

Programma RTL GP Masters of Formula 3 Zolder

Vrijdag 8 augustus
09.05 - 09.25   Samsung BMW 130i Cup kwalificatie 1
09.35 - 10.05   NEC FR2.0 vrije training
10.15 - 10.35   Dunlop SportMaxx Clio Cup kwalificatie
10.45 - 11.05   Toerwagen Diesel Cup kwalificatie
11.15 - 11.35   Formula Ford kwalificatie
11.55 - 13.05   Lunchbreak 
13.05 - 14.05   F3 vrije training
14.15 - 14.35   NEC FR2.0 kwalificatie
14.45 - 15.05   Samsung BMW 130i Cup kwalificatie 2
15.15 - 16.45   F3 vrije training
16.55 - 17.15   Formido Swift Cup kwalificatie
17.25 - 17.50   Dunlop SportMaxx Clio Cup race 1, 12 ronden (max 25 min

Zaterdag 9 augustus
09.05 - 09.25   Benelux Racing League kwalificatie
09.45 - 10.15   F3 odd kwalificatie 1
10.25 - 10.55   F3 even kwalificatie 1
11.10 - 11.35   NEC FR2.0 race 2, 25 minuten
11.55 - 13.05   lunchbreak 
13.05 - 13.30   Formule Ford race 3, 12 ronden (max 25 min
13.45 - 14.15   F3 group B kwalificatie 2
14.30 - 15.00   F3 group A kwalificatie 2
15.15 - 15.45   Formido Swift Cup race 4, 12 ronden (max 30 min
16.00 - 17.40   Toerwagen Diesel Cup race 5, 100 minuten

Zondag 10 augustus
10.05 - 10.30   Samsung BMW 130i Cup race 6, 10 ronden (max 25 min)
10.45 - 11.10   Benelux Racing League race 7, 12 ronden (max 25 min)
11.25 - 11.50   Formula Ford race 8, 12 ronden (max 25 min)
12.05 - 12.30   Dunlop SportMaxx Clio Cup race 9, 12 ronden (max 25 min)
12.45 - 13.10   NEC FR2.0 race 10, 25 minuten
13.15 - 14.00   Demonstrations 
14.10 - 14.30   Start procedure Formula 3 20 minuten
14.30 - 15.30   Masters of Formula 3 race 11, 28 ronden
15.40 - 16.10   Formido Swift Cup race 12, 12 ronden (max 30 min)
16.20 - 16.55   Samsung BMW 130i Cup race 13, 16 ronden (max 35 min)
17.10 - 17.35   Benelux Racing League race 14, 12 ronden (max 25 min)
17.45 - 18.25   Toerwagen Diesel Cup race 15 , 40 minuten

9053077
Vandaag
Gisteren
Deze week
Afgelopen week
Deze maand
Afgelopen maand
All days
5179
7491
39872
8959249
127959
211729
9053077

Vrienden van NoSpeedLimits.nl

iCagenda - Calendar

ma di wo do vr za zo
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Ga naar boven